JÄÄB ÄRA! Pekka Gronowi esinemine Tartus

21. august 2017

Kahjuks oleme saanud teate, et Pekka Gronow ei saa tervislikel põhjustel Psühhodisko konverentsil üles astuda. Vabandame.

Koostöös Psühhodisko konverentsiga tuleb 2. septembril Tartusse esinema tunnustatud soome muusikateadlane Pekka Gronow, kes peab konverentsi raames kaks loengut:

  • kl 15 Soome Instituudis (Ülikooli 11): “Love Records and Eteenpäin: the rise and fall of the first independent record companies in Finland”. 
  • kl 18 Genialistide Klubi Saalis “The last days of “Melodiya” and the Baltic Singing Revolution. A report of a research project”

Mõlemad ettekanded toimuvad inglise keeles.

Кругозор №1/1975 kaanepilt

Кругозор №1/1975 kaanepilt

“Psühhodisko III konverents – Psühhedeelia helis ja pildis” raames avatakse muu hulgas Kiwa näitus “Eesti psühheedeelse kunsti remixid”, saab näha filmi „Nõukogude hipid”, kuulata teisi muusikateemalisi loenguid-vestlusringe ning soetada vinüülplaate. Päeva lõpetab Psühhodisko pidu, kus astub teiste hulgas dj-na üles ka Marju Kuut. Kogu päeva programmiga saab tutvuda siin.

Pekka Gronow

Pekka Gronow

Etnomuusikologia dotsent Pekka Gronow on teadur, kes tunneb väga hästi ka Balti regiooni muusikat.

Juba aastal 1966 rajas Gronow koos legendaarse Soome muusiku M.A. Nummisega heliplaadifirma Eteenpäin!, mis aastal 1970 liitus Love Recordsiga.

Tartus kõneleb Pekka Gronow NSV Liidu Kultuuriministeeriumi heliplaadifirma Meloodia tegevusest perestroika ajal ehk aastatel 1987-1991. Gronow kasutab oma suurt kogemust maailma erinavatest heliplaadifirmadest ja nende ajaloost ning näitab, kuidas Meloodia mugandas enda tegevust poliitilise olukorra muutudes. Gronow räägib ka Eesti laulva revolutsiooni ja Meloodia suhetest.

Gronow kõneleb ka sellest, kuidas Soomes jälgiti Eesti võitlust Nõukogude Liiduga ja mis toimus samal ajal soome muusikas. Gronowi kõne pakub ajaloolist huvi nii eestlastele kui soomlastele ning näitab samas, kuidas paistsid Eesti ajaloo otsustavad aastad Soome poolt vaadates. Ettekanne pakub kuulajale rohkelt teadmisi nii eesti kui ka soome muusika ajaloost.