Tiit-Rein Viitso pälvis Soome Kordelini sihtasutuse auhinna

5. aprill 2018

Tartu Ülikooli emeriitprofessor Tiit-Rein Viitsole antakse täna, 5. aprillil üle Soome Alfred Kordelini sihtasutuse auhind, millega tunnustatakse tema tööd läänemeresoome keelte uurimise alal.

Auhind antakse üle Tartu Ülikooli XXXII foneetika päevade raames ja selle suurus on 3000 eurot.

Alfred Kordelini sihtasutuse Eesti fondi põhjenduses seisab, et “Tiit-Rein Viitso on meie aja tähelepanuväärsemaid läänemeresoome keelte uurijaid, kes on oma töös pikka aega keskendunud liivi keelele. Viitso ümber koondunud uurijate rühm valmistab ette ulatuslikku liivi keele grammatikamaterjali. Tema aastakümnetepikkuse töö tähtsus rahvusvahelises plaanis on kasvanud eriti seoses liivi keele hääbumisega. Lisaks on Viitso uurinud ka teisi läänemeresoome keeli, nende ajalugu ja kokkupuuteid teiste keeltega.”

“Alfred Kordelini sihtasutuse juurde 1994. aastal loodud Eesti fond toetab soome-ugri keelte uurimist Eestis ning soome ilukirjanduse eestindamist,” ütleb Kordelini sihtasutuse juht Erik Båsk. “Viimase kümne aasta jooksul oleme stipendiumitena välja jaganud 85 000 eurot.”

Ka tänavu andis fond lisaks välja kaks stipendiumit, mis jagati järgnevalt:

  • Raili Pool, 1200 €
    Eesti keelt teise keele ja võõrkeelena õppijatele mõeldud õppesõnastiku “Eesti keele verbirektsioone” uue versiooni ettevalmistamiseks.

  • Andriela Rääbis, 900 €
    Osalemiseks konverentsil ICCA (5th International Conference of Conversation Analysis) 11.–15.07.2018 Suurbritannias

Stipendiumite taotlemist koordineerib Soome Instituut. Kõigi stipendiumisaajate nimed on avaldatud Kordelini sihtasutuse kodulehel.

 

Kontakt:
Anu Laitila, Soome Instituudi juhataja
anu.laitila@finst.ee