Soome 100 kontserdi avavad kahe maa presidendid

8. juuni 2017

Tallinna Soome 100 kontserdi avavad kahe maa presidendid

Sel laupäeval, 10. juunil on Tallinnas suur Soome päev. Juubeliaasta peasündmuse, Soome 100 kontserdi avasõnad ütlevad kell 18 Eesti ja Soome presidendid Kersti Kaljulaid ja Sauli Niinistö.

Tasuta Soome 100 kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul on esimene kord, kui laval on korraga nii suur valik Soome ja Eesti muusikuid, kes esitavad kolme tunni jooksul üheskoos erinevate aastakümnete hitte.

Lisaks presidentidele on publikut ja saja-aastast Soomet tervitama tulnud Soome ja Eesti peaministrid Juha Sipilä ja Jüri Ratas. Kontserdil osaleb ka president Niinistö abikaasa proua Jenni Haukio, kes avab samal päeval Tallinnas näituse “100 Soome asja”.

Kontserdikavas on oodata mitmeid üllatusi, nii mõnelgi legendaarsel laulul on ootamatu esitaja. Laval on Tõnis Mägi, Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme Eestist ning Saara Aalto, Petri Laaksonen, Vesa-Matti Loiri, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest.

Et tulemas on lõbus üritus, annab aimu kasvõi õhtujuhtide valik: nii Jan Uuspõld kui ka Sanna Stellan on mõlemad omal maal armastatud näitlejad ja koomikud.

Kohale tasub tulla alguseks, sest kontserdi stsenaarium on tihe ning põnevaks läheb kohe alates esimestest minutitest.

Kontserdist teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

  1. juuni on suur Soome päev Tallinnas

“Meid on inspireerinud Soome 100 juubeliaasta teema ”üheskoos”,” ütles Soome Instituudi juhataja Anu Laitila. “See väljendub nii kontserdil, näitusel ”100 Soome asja” kui ka kogu meie selleaastases koostöös oma partneritega. Tutvustame soome kultuuri eesti moodi, kuna soovime, et kõik pidutseksid koos meiega! Ootame Soome 100 päevast meeldejäävat sõpruse pidu.”

Soome 100 peasündmust on toetanud paljud ettevõtted. Muusikud ööbivad Original Sokos Hotel Virus ja teevad proove Café Amigos. Kohale sõidutab nad Eckerö Line. Kontserdile panid õla alla Atoy, Tallegg, Rakvere, Fortum, Prisma, OP Bank ja Seesam, advokaadibüroo Sorainen, Fazer, Soome 100, Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium, Jenny ja Antti Wihuri fond ja Musiikin edistämissäätiö. 

KAVA:

  • 10-18 “100 Soome asja” näitus Maarjamäe tallihoones
  • 11-19 Soome toit ja artistid Tallinna Tänavatoidufestivalil ja Tadaa! Festivalil Telliskivis
  • 14 Hümn sinisele taevale. Palvemeditatsioon Jaani kirikus. Vaba sissepääs
  • 15 Eesti-Soome kammerorkester Jaani kirikus. Vaba sissepääs
  • Enam kui 100 Eesti-Soome jalgpallimatši

    Vaata ka: SOOME PÄEVA KAVA külastajale

 

Korraldaja: Soome Instituut

Tehniline produtsent: LAG Muusikaagentuur

Dirigent ja arranžeerija: Aki Haarala

Käsikiri: Veera Marjamaa

Produtsent: Anna Laine

Taustabänd: Räjähtävä Nyrkki

Partnerid: ERR, Soome Yleisradio, Tallinna linn, PLMF Arts Management, Sublime Music, Soome Suursaatkond 

Meediapartnerid: Eesti Meedia, The Baltic Guide

 

Lisainfo:
Eva Toome
kommunikatsioonijuht
eva.toome@finst.ee