Tallinna kingitus soomlastele – tasuta transport Soome 100 kontserdi päeval

28. märts 2017

PRESSITEADE 28.3.2017

Tallinna linn kingib soomlastele tasuta ühistranspordi Soome 100-juubelikontserdi pidustuste päeval 10. juunil ja selle eelneval päeval 9. juunil.

Foto Hannele Valkeeniemi / Soome Suursaatkond

 

Täna viibis Tallinna linnavalitsus Soome Vabariigi suursaadiku Kirsti Narineni kutsel hommikusöögikohtumisel Soome suursaatkonnas. Kohtumisel vahetati informatsiooni Tallinna ja Helsinki linnade koostööprojektide hetkeseisust ning Soome Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisega seonduvast.

Tallinnal ja Helsinkil on käsil mitmeid ühiseid projekte, näiteks piiriülese ühistranspordipileti,  m-parkimise ja reisiplaneerija arendamine ning Helsinki – Tallinna tunneli tasuvusuuringu läbiviimine.  „Soome 100“ tähistamine Eestis kulmineerub 10. juunil Tallinnas Vabaduse väljakul mõlema riigi artistide suure ühiskontserdiga, samuti toimub mitmeid üritusi mujal Tallinnas nagu näituse „100 Soome asja“ avamine Maarjamäe lossis, Soome toidu pakkumine Telliskivi tänavatoidufestivalil, Soome – Eesti jalgpallimatšid ning palju muud.

Tallinna linnavalitsus pidas saatkonnas ka oma istungi, kus otsustati, et pidustuste päeval 10. juunil ja sellele eelneval päeval 9. juunil on Tallinnas ühistransport kõigile Soome Vabariigi kodanikele tasuta. See on Tallinna linna kingitus naaberriigi suure juubeli puhul.

Vaata ka: www.soome100.ee

Lisainfo:

Heili Luik, Välissuhete ja protokolli osakonna juhataja, Tallinna Linnavalitsus
tel +372 6404 161, heili.luik@tallinnlv.ee

Hannele Valkeeniemi, pressinõunik, Soome suursaatkond, Tallinn,
tel + 372 511 8548, hannele.valkeeniemi@formin.fi