Suur-Lasnamäe läheneb!

26. august 2014

Septembri viimasel nädalal saab Tallinnas alguse linnakunstisündmus Suur-Lasnamäe.

Soome tarbekunstnike algatatud festival, mis oli mullu Helsingi disainipealinna programmis, jätab tänavu kodumaa selja taha ning avastab Lasnamäe elukeskkonda. Sealset avalikku linnaruumi hakkavad ilmestama kevadel paralleelselt Eestis ja Soomes toimunud ideekonkursil välja valitud teosed, mille autorid on samuti nii siit- kui sealtpoolt lahte. Nende hulgas on nii noori kunstnikke, urbaniste, aktiviste, sisearhitekte, tekstiilidisainereid kui fotograafe ning kunsti saab kogeda installatsioonide, häppeningude ja sekkumiste näol.

Mõistatus postkaardil _ autor Soila Hänninen vt  kaleidoscopicguesscard.blogspot (3)

Suur-Lasnamäe ajaks on valmisid ka soome kunstniku Soila Hännise mõistatuspostkaardid. Kõik fotod on pildistatud mobiilikaameraga ja arvutiga töötlemata. Rohkem kaarte kunstniku tema blogist: kaleidoscopicguesscard.blogspot.fi Kas sina suudad ära arvata, kus Lasnamäel need pildid tehtud on?

 

Sündmuse Eesti-poolne kuraator Kadri Klementi rõõmustab, et kohaliku linnaruumi teemad köidavad peale arhitektide ka tarbekunstnikke ja disainereid: “Avalik ruum on see lava, kus kohtub kõige rohkem erinevaid inimesi ja maailmu. Seda põnevamad on etteasted, kuna ei ole põhjust eeldada või oodata mingeid väljakujunenud tavasid teoste materjalide, formaadi, mõõtkava, tehnika või kontseptsiooni osas. Kõik on võimalik. Linnaruumis ei ole ka väike muutus sõltumatult eksponeeritud, vitriini asetatud teos, vaid eksisteerib tihedas sümbioosis oma kontekstiga.”

Teosed toob kokku illustreeritud kaart nii paberil kui internetis. Festivali avaüritus toimub Disainiöö eelõhtul 24. septembril Kumu kunstimuuseumis. Linnakunst jääb Lasnamäele kuni novembrini. Sündmust korraldab Soome Instituut koostöös kohalike ja ülemere partneritega ning Soome kunstnike ühing Taiteilijat O.