Soome Instituudi uueks programmijuhiks saab Karoliina Korpilahti

1. märts 2018

Soome Instituudi kultuuriprogrammi juhina alustab aprillis tööd kunstiasjatundja Karoliina Korpilahti.

Suomen Viron-instituutin uusi ohjelmapäällikkö Karoliina Korpilahti. Kuva Laura Boxberg

Karoliina Korpilahti. Foto autor Laura Boxberg

Karoliina Korpilahti on lõpetanud Helsingi Ülikooli esteetika eriala ning töötanud viimased aastad Soome kaasaegse kunsti keskuses Frame. Muu hulgas kuulus ta seal Soome Veneetsia biennaali väljapanekuid korraldanud meeskonda. Lisaks on Karoliina teinud kultuuri- ja kommunikatsioonitööd ka Helsingi linna kultuurikeskuses.

“Eestis on dünaamiline ja energiline õhkkond, siinses kultuurielus tehakse julgeid ja ajanärvi puudutavaid tegusid,” ütleb Karoliina. “Uues ametis tahan luua uusi ja tugevdada juba olemasolevaid sidemeid kahe maa kultuuri- ja kunstitegijate vahel. ”

“Mul on hea meel, et meie meeskond täieneb uue liikmega, kel on kamaluga rahvusvahelist kogemust,” kinnitas instituudi juhataja Anu Laitila.

Karoliina Korpilahti alustab Tallinnas tööd 9. aprillil.

Soome Instituudi ülesanne on hoida ja arendada soome-eesti kultuurikoostööd ning tugevdada Soome ja Eesti sidemeid erinevatel kultuuri-, koolitus- ja ühiskondlikel aladel.

1991. aastal asutatud Soome Instituudil on esindused nii Tallinnas kui ka Tartus ning see on üks 17 Soome kultuuri- ja teadusinstituudist maailmas.

Lisainfo:
Anu Laitila

Soome Instituudi juhataja
+372 56 88 6939
anu.laitila@finst.ee