Soome päevad Narvas

25. november 2016

7.-11. detsembrini Narvas toimuvad Soome päevad 2016 pakuvad mitmekülgset programmi: haridusest harrastusteni, investeerimiskonverentsist ingerisoomlaste kontserdini.

Soome päevade idee kasvas välja 2016. aasta sügisel toimunud Põhjamaade kultuurinädalast Ida-Virumaal – miks mitte tutvustada korra aastas lähemalt ühe Põhjamaa kultuuri? Just Soome päevadega alustamine tundus igati paslik, kuna järgmisel aastal tähistab Soome Vabariik oma 100. sünnipäeva, mille puhul toimub erinevaid sündmusi ka Eestis. Soomel ja Narva piirkonnal on ka pikaajalised ajaloolised sidemed, mille ehedaks tõendiks tänapäeval on nii ingerisoomlaste kogukond, ärilised sidemed kui ka see, et Soome päevi on korraldatud Narvas varemgi, selle aastatuhande alguses. Lisaks kõigele muule on Soome käesoleval, 2016. aastal ka riik, mis suunab Põhjamaade ametlikku koostööd.

VAATA KAVA

Narva Soome päevi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Narva esindus koos Soome suursaatkonna, Narva aukonsulaadi, Soome Instituudi, Ida-Viru maavalitsuse, TÜ Narva Kolledži, Fortaco OÜ Estonia, Narva Ingerisoomlaste seltsi ja Vestifex OÜ-ga.

kodulehe-banner-720x540