Kampaania Koko Suomi tanssii on pannud põhjanaabrite juures tantsima koolid, seltsid, arstid ja kirikuõpetajad, kontoriinimesed ja saatkonnad. Nüüd on Soome Tantsuinfokeskus kutsunud kaasa oma kolleegid Eesti Tantsuagentuurist. Soome tantsukampaania viimase tantsu tantsisid Eestisse Soome Instituut ja sõbrad.

31. detsembril saab ETV otsesaates „Sajaga juubeliaastasse“ avalöögi suurprojekt „Eesti tantsib“, kui Vabaduse väljakule koguneb 100 tantsijat, kes esitavad tervele Eestile väljakutse osaleda tantsuaktsioonis, mis on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt kampaania tarbeks loodud originaaltantsu videot koos õpetustega. Valida saab eesti tantsu, kaasaegse tantsu, balleti, showtantsu ja tänavatantsu vahel. Tantsida võib kõikjal: kodus, kontoris, ametiasutustes, looduses, kus iganes ennast mugavalt ja hästi tunnete. Ja osalema oodatakse kõiki – lapsi, sõpruskondi, töökollektiive, asutusi, üksikisikuid. Kõigi viie tantsu saateks kõlav muusika pärineb Raadio 2 eestvedamisel kokku pandud Saja Aasta Hiti eestlaste lemmikulugude edetabelist.

Projektis osalemiseks:

•        vali veebilehelt err.ee/eestitantsib välja meelepärane tants;
•        õpi tantsusammud video järgi selgeks ;
•        samalt kodulehelt laadi alla vajalik muusika ning filmi tants üles;
•        siis saad laadida video samale lehele üles ja/või jagada seda sotsiaalmeedias teemamärkega #eestitantsib ja #EV100;
•        levita tantsupisikut edasi: esita väljakutse sõpradele, kolleegidele või koostööpartneritele.

„Eesti tantsib“ jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat „Koko Suomi tanssii“. „Et Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, siis otsustasime oma kampaania Eestile kinkida. Mis saaks olla parem kink kui rõõm koos tantsimisest ja tantsudest, mis toovad kokku kõige erinevamad inimesed üle riigi,“ rääkis Soome projektijuht Riitta Aittokallio.

Paneme kogu Eesti tantsima ja teeme vabariigile kingituse! Kampaaniat “Eesti tantsib” korraldavad Koolitants, Eesti Rahvusringhääling koos Eesti Tantsuagentuuri ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga.

Lisainfo: