Soome iseseisvuspäeva peokõne peab Heli Laaksonen

25. november 2015

Neljapäeval, 3. detsembril kell 18 toimub Tartu Ülikooli aulas traditsiooniline Soome iseseisvuspäeva pidulik kontsertaktus. Tänavuse peokõne peab põhjanaabrite juures väga armastatud luuletaja Heli Laaksonen, kel on tihedad sidemed ka Eestiga.

s98pm.inddHeli Laaksonen on praegu üks Soome tuntumaid ja armastatumaid kirjanikke. Ta on vallutanud publiku nii luuletaja kui ka esinejana. Hariduselt on Heli Laaksonen soome filoloog, kes on õppinud ka Tartu Ülikoolis. Just seal sai ta eesti luuletajailt inspiratsiooni murdeluule kirjutamiseks. Aastal 2000 andis ta koos võro luuletaja Jan Rahmaniga välja raamatu „Maapuupäiv“, mis müüdi välkkiirelt läbi.

Soomes ulatuvad tema raamatute tiraažid kümnete tuhandeteni ning näiteks Heli murdekeelne audioraamat “Jänes pussis” oli esimene luulesalvestis, mida Soomes üle 15 000 eksemplari müüdi.

Soome Vabariigi 98. aastapäeva aktus ja kontsert
neljapäeval, 3. detsembril 2015 kell 18
Tartu Ülikooli aulas.

Peokõne peab soome luuletaja Heli Laaksonen.

Esinevad Ida-Vantaa ja Estrada Muusikakooli ansambel Musikantit ning vokaalansambel Keinu.

 

Soome iseseisvuspäev on pühapäeval, 6. detsembril. Traditsiooniliselt tähistatakse Soome iseseisvuspäeva Tartus erinevate sündmustega, mida korraldavad kohalikud  Soome organisatsioonid ja eestlastest Soome sõbrad.
Loe rohkem meie kalendrist.

 

Soome Vabariigi 98. aastapäeva sündmuste peakorraldaja: Soome Instituut

Kaaskorraldajad: Tampere Maja, Eesti Ingerisoomlaste Liit, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tartu Soome Kool, Tartu Soome Selts, Soome Suursaatkond, TÜ soome-ugri osakond ja üliõpilasühing Fraternitas Fennica

 

Kontakt:
Juhani Koivuviita, Soome Instituudi programmijuht
tel 742 7096, 5757 0188
juhani.koivuviita@finst.ee