Soome Instituudi uueks programmijuhiks saab Anna Laine

16. november 2015

Soome Instituudi sihtasutus kinnitas aastateks 2016-2018 instituudi uueks kultuuriprogrammi juhiks kogenud ajakirjaniku Anna Laine.

Anna Laine

Anna Laine. Foto Arttu Karvonen

1. jaanuaril 2016 Tallinnas tööd alustav Anna Laine (40) on vabakutseline ajakirjanik, kel on pikk ja mitmekülgne kogemus Soome televisiooni-, raadio- ja trükiajakirjandusest. Aastail 2009-2013 töötas ta Radio Helsinki programmijuhina.

2009. aastal töötas Anna Laine toimetajana YLE TV1 6-osalise telesarja juures, mis rääkis Eestist ja eestlastest läbi soomlase pilgu.

Eestiga seovad Anna Lainet lähedased suhted: juba üle kümne aasta veedab ta suved Pärnumaal maakodus ning nende aastate jooksul on ka eesti keele oskus tulnud pea iseenesest, televisiooni kaudu. “Samal kombel, nagu eestlased 80-ndatel Soome televisioonist soome keele selgeks said,” kirjeldas Anna Laine ise.

Toimetajatöö kõrvalt on Anna Laine töötanud Soomes paljude kultuuriprojektide juures, näiteks kuulus ta Helsingi Kunstimuuseumi (HAM) bränditöörühma ja oli üks loomemajanduse ekspordiürituse “Cultural Kitchen” organiseerijaist. “Soome ja Eesti on kultuuriliselt väga lähedased. 100. juubelitki peavad naabrid üsna samal ajal,” ütles Anna Laine. “Soovin anda oma panuse ühise kultuurisilla tugevdamiseks. Loodan tuua kokku tegijaid erinevatelt aladelt, et sünniks uusi ideid ja inimeste vahel tekiks tihe side.”

 

 

 

Lisainfo:
Anu Laitila
Soome Instituudi juhataja
+372 56 88 6939
anu.laitila@finst.ee