Soome Instituudi programmijuhina alustab Rahel Lindpärg

4. september 2017

Uue kooliaasta alguses alustas tööd Soome Instituudi programmijuht Rahel Lindpärg, kel on põhjalik kogemus täiskasvanute täiendkoolituse alal.

Rahel Lindpärg

Rahel Lindpärg on omandanud pedagoogikamagistri kraadi Tallinna Ülikoolis ja täiendanud ennast Helsingis Marketingi-instituudis. Viimased 10 aastat on ta tegelenud täiskasvanute täiendkoolitusega, kuid tal on ka ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja töökogemus.

Rahel asub instituudis tööle senise programmijuhi Maria Tormi asendajana tema lapsehoolduspuhkuse ajal.

“Rahelit ootavad suured väljakutsed – instituut on viimasel ajal teinud mitmeid suuri samme: sel sügisel ilmub meie uus soome keele õppematerjal. Ka tänavu esimest korda Eestis toimuv soome keele tasemeeksam on olnud üks meie suuri eesmärke,” ütles Instituudi juhataja Anu Laitila.

Koolitusprogrammi juhi tööülesanneteks on soome keele õpetuse edendamise kõrval ka soome-eesti koolitusalase koostöö tugevdamine. Senisest enam soovib instituut teha tulevikus koostööd Eesti vene keelt kõnelevate inimestega.

Soome Instituudi ülesanne on hoida ja arendada soome-eesti kultuurikoostööd ning tugevdada Soome ja Eesti sidemeid erinevatel kultuuri-, koolitus- ja ühiskondlikel aladel.

Eestis tegutsev Soome Instituut on üks seitsmeteistkümnest Soome kultuuri- ja teadusinstituudist maailmas.

 

Lisainfo:
Anu Laitila
Soome Instituudi juhataja
+372 56 88 6939
anu.laitila@finst.ee