Soome Instituudi programmijuhiks saab Maria Torm

28. detsember 2016

Soome Instituudi uus keele- ja koolitusprogrammi juht on Maria Torm, kel on kokkupuuteid nii Eesti kui ka Soome koolisüsteemiga.

Maria Torm. Foto Mait Jüriado

Maria Torm (31) on omandanud magistrikraadi Helsingis Sibeliuse Akadeemias klassikalise klaveri erialal. Ta on töötanud Tallinna Tehnikaülikooli täienduskoolituse projektijuhi ning enne seda muusikaõpetajana nii Eestis kui ka Soomes.

“Maria Tormil on hea võõrkeelteoskus ning tal on kokkupuuteid nii Soome kui ka Eesti koolisüsteemiga,” ütles Soome Instituudi juhataja Anu Laitila. “Usun, et tänu oma senisele töökogemusele suudab Maria kindlasti meie kultuuri- ja koolituskoostööle palju juurde anda. Lisaks on mul hea meel, et meil on nüüd kolleeg, kelle teine emakeel on vene keel – mitmekeelne töökollektiiv tugevdab instituudi võimalusi ja laiendab märgatavalt meie koostöövõrgustikku.”

Koolitusprogrammi juhi tööülesanneteks on soome keele õpetuse edendamise kõrval ka soome-eesti koolitusalase koostöö tugevdamine. Senisest enam soovib instituut teha tulevikus koostööd Eesti vene keelt kõnelevate inimestega ning korraldada rohkem üritusi Ida-Virumaal. Kuna alanud on Soome 100. juubeliaasta, lööb uus programmijuht esialgu kaasa ka Soome sünnipäeva sündmuste korraldamise juures.

Uus programmijuht alustab tööd 9. jaanuaril 2017.

Lisainfo:
Anu Laitila
Soome Instituudi juhataja
anu.laitila@finst.ee