Soome Instituudi pressiesindajana alustab tööd Ave Anniste

4. september 2018


Soome Instituudi pressiesindajana alustas eile tööd Ave Anniste, kes on pikka aega tegelnud erinevate kultuuri- ja koostööprojektidega. 

Ave Annistel on laiapõhjaline hariduslik taust – lisaks kommunikatsioonile ja tõlkimisele on ta õppinud ka näiteks pedagoogikat ja keskkonnakaitset. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli (MA). Omandatud haridust on ta rakendanud peamiselt kultuuri ja loomeettevõtlusega seotud ametites, tegeldes kommunikatsiooni ning rahvusvaheliste projektide kirjutamise ja juhtimisega.

„Olen Soome Instituudi tegemistel puhtalt isiklikust huvist juba ammu silma peal hoidnud. Väärtused nagu võrdõiguslikkus, avatus ja mitmekultuurilisus, mille eestkõneleja ja hoidja Soome Instituut oma tegevuse kaudu püüab olla, kõnetavad mind väga. Ma olen siiralt tänulik võimaluse eest nende teadvustamisele ja levikule Eestis oma panus anda,“ sõnas Ave Anniste.

„Avel on tugev rahvusvahelise kultuurikoostöö kogemus ja põhjalik arusaam sellest, kuidas seda professionaalse organisatsiooni tasemel tehakse. Ta on täpselt õige inimene, kes oskab meie meeskonna tegevused rohkem nähtavaks teha,“ ütles Anu Laitila

Soome Instituudi ülesanne on hoida ja arendada soome-eesti kultuurikoostööd ning tugevdada Soome ja Eesti sidemeid kultuuri-, koolitus- ja ühiskondlikel teemadel.

1991. aastal asutatud Soome Instituudil on esindused nii Tallinnas kui Tartus ning see on üks 17 Soome kultuuri- ja teadusinstituudist maailmas.

 

Lisainfo:

Anu Laitila

Soome Instituudi juhataja

+372 56 88 6939

anu.laitila@finst.ee