Sofi Oksaneni uue romaani esitlus ja filmi “Puhastus” maailma esilinastus 30. augustil Tallinnas

21. august 2012

Solar Films, kirjastus Like ja reisibüroo Matka-Vekka korraldavad neljapäeval, 30. augustil Tallinnas, Nokia Kontserdimajas avalikkusele mõeldud piduliku uue romaani “Kun kyyhkyset katosivat” (eesti keeles “Kui tuvid olid kadunud”) esitluse ning romaani “Puhastus” ainetel valminud filmi (režissöör Antti J. Jokinen) maailma esilinastuse.


Filmi esilinastusi on kaks — eestikeelne ja soomekeelne. Pidulikul punasel vaibal saame näha kirjanik Sofi Oksaneni, filmi tootjaid, stsenaristi ja näitlejaid. Raamatu esitlus ning filmi maailma esilinastused kujutavad endast laia ja esinduslikku tervikut, millele müüakse reisipakette Soomes alates 1. aprillist. Filmi esilinastusele eraldi pileteid ei müüda.

“Puhastus” on hingemattev põnevusdraama kahest naisest, keda jälitab ning ühendab nende häbiväärne minevik. Auhinnatud menuromaani filmiversioon on valminud Soome Solar Filmsi ja Eesti Taska Filmi koostöös. “Puhastus” jõuab kinoekraanidele alates 7. septembrist.

Soomekeelse filmi kesksed osatäitjad on Liisi Tandefelt, Amanda Pilke, Laura Birn, Krista Kosonen, Peter Franzén, Tommi Korpela ja Kristjan Sarv. Sofi Oksaneni romaani ”Puhastus” ainetel valminud filmi käsikiri pärineb Marko Leino ja Antti Jokineni sulest.

Sofi Oksaneni uus romaan “Kun kyyhkyset katosivat” jutustab inimeste ees seisvatest valikutest, truudusest ja truudusetusest, kohanemisest ja mittekohanemisest maal, mille saatuseks on olnud jääda okupantide võimu alla. Romaani sündmustik kulgeb 1930-ndatest 1960-ndateni, terrori ja rahu aastatel. Romaan ”Kun kyyhkyset katosivat” kuulub Eesti lähiajalugu ja Euroopa kaheks jagunemist käsitlevasse tetraloogiasse ja on selle kolmas osa. Eelmised osad olid “Stalini lehmad” ning ”Puhastus”. Kirjastuse Like poolt välja antav romaan ilmub 31. augustil.