Marimekko mustrid vallutavad Tallinna

24. jaanuar 2013

28. veebruaril avatakse publikule Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis tuntud Soome rõiva- ja tekstiilibrändi Marimekko näitus „Marimekko. Disain. Soome“. Näitus tutvustab Marimekko toodangut ja annab ülevaate ettevõtte arengust ja eduloost. Näitus jääb avatuks aprilli lõpuni.

Veebruari lõpus Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis avatav Soome tuntuima tekstiilitootja näitus Marimekko. Disain. Soome. koosneb suurest valikust Marimekko trükikangastest, riide- ning tarbeesemetest. Ekspositsioon jaguneb temaatiliselt erinevatesse osadesse, hõlmates Marimekko 60-aastase ajaloo erinevad etapid alates selle loomisest ja rahvusvahelise menu saavutamisest kuni tänapäevase uue ajastu loomiseni välja.

Marimekko meeldejäävate mustritega kangaid kasutatakse nii sisekujunduses kui ka rõivadisainis, ning ilma liialdamata võib öelda, et Marimekko on leidnud tee igasse Soome kodusse. Marimekko tekstiilid ja rõivad saavutasid rahvusvahelise tuntuse 1960. aastal, mil Jacqueline Kennedy soetas üheksa Marimekko kleiti ja poseeris kleidis ka ajakirja Vogue kaanel. Marimekko kleidid vallutasid kiiresti ka ameeriklannade ja Euroopa naiste südamed.

Marimekko on kahtlemata üks tuntumaid Põhjamaade tekstiili- ja disainiettevõtteid, mis on läbi aastakümnete hoidnud Soomet disainimaailma tähtede hulgas. Marimekko disainerite suurepärane meeskond on suutnud tuua oma unikaalse nägemuse ja käekirja moe- ja disainimaailma.  Kuigi Marimekko on läbi ajaloo andnud ruumi noortele disaineritele, meenuvad brändile mõeldes siiski esimesena hoopis sellised vanemad mustrid nagu Unikko, Piccolo, Seireeni jt.

Soome Instituudil on suur au esitleda Soome armastatud disainibrändi huvitavat ekspositsiooni nüüd ka Eesti publikule.

Näituse on koostanud Helsingi Disainimuuseum. Näitus eksponeeritakse Eestis koostöös Soome Instituudiga ja sellega kaasnevad loengud, ringkäigud kunstnikega, siiditrüki töötoad ning haridusprogramm. Näitust toetab Soome Instituut, Soome suursaatkond Tallinnas ja Soome Haridus- ja kultuuriministeerium.

Marimekko näitus on publikule avatud 28. veebruarist kuni 28. aprillini.