Luulesõit jõuab novembris Tartusse

4. november 2014

Rahvusvaheline festival Luulesõit ootab kõiki huvilisi kohtuma luuletajatega 25. novembril kell 19 Tartu Kirjanike Majas (Vanemuise 19) ning ingliskeelsele seminarile 26. novembril kell 12.15−13.45 Tartu ülikooli (Ülikooli 16–212).

Luulesõitjad on seekord Jan Kaus Eestist, Miia Toivio Soomest, Kārlis Vērdiņš Lätist ja Gunnar Wærness Norrast.

InvitationNeljas riigis rändava Luulesõidu teemaks on tõlkeharidus 2014. aastal. Luule tõlkimine on suur väljakutse ka kogenud tõlkijale ning tõlkimisel on vaja erakordset tundlikkust, et tabada teksti tõelist olemust. Luulesõit kohtub Daugavpilsi (24.11), Tartu (25.−26.11), Ida-Soome (27.11) ja Tromsø (29.11) ülikoolidega ning viib luuletajad tõlkimise, kirjanduse ja loovkirjutamise tudengite juurde. Ülikoolides toimuvad vestlusringid ja seminarid. Luuleõhtutel on publikul võimalik kuulda luulet nii orginaalkeeles kui ka tõlgituna.

Tänavusi luulesõitjail Jan Kausil, Miia Toiviol, Kārlis Vērdiņšil ja Gunnar Wærnessil on palju ühist: kõik nad kirjutavad luulet, aga kõik neli on ka kogenud luule tõlkijad ja toimetajad.

Luulesõidu kohtumistel saab kuulda palju tõlkeid neljas erinevas keeles. Luulet on tõlkinud Contra, Guntars Godiņš, Raija Hämäläinen, Jan Kaus, Jyrki Kiiskinen, Juris Kronbergs, Marja Leinonen, Øyvind Rangøy, Sigrid Tooming ja Gunnar Wærness.

Lisainfo: 
Heidi Iivari
Luulesõit, pressiesindaja
heidi@poetryride.com
tel. 56691400
www.poetryride.com 
www.facebook.com/PoetryRide