Luulesõit ja sõiduluule

28. mai 2012

Luulesõitjad 2012: Daniel Boyacioglu, Jukka Itkonen, Leelo Tungal, Juris Kronbergs, Jenni Kallionsivu, Guntars Godinš ja Petri Koikkalainen

Mis saab, kui laadida bussi neli eri rahvusest lasteluuletajat, üks koomiksikunstnik ja kaks korraldavat persooni?Kindlasti on tulemuseks rõõm, naer ja ilusad hetked.

 

Jukka Itkonen ja Leelo Tungal

Eelkõige aga leiti Luulesõidul uusi sõpru, värskeid mõtteid ja ideid edasiseks koostööks. Eestit esindas sõidul lasteluule kuninganna Leelo Tungal, kes oli ka tõlkinud oma Soome luulesõitjakolleegi Jukka Itkoneni loomingut. Saldejumsimaalt Lätist oli kaasa kutsutud pilvedest luuletav Juris Kronbergs ja Rootsi esindajaks oli räppiv multitalent Daniel Boyacioglu. Toimuvat visandas pliiatsiga Petri Koikkalainen.

 

Daniel Boyacioglu

 

Eestis peatus Luulesõit Eesti Lastekirjanduse keskuses, kus esinesid peale luuletajate ka Vanalinna Hariduskolleegiumi laulustuudio ja ettevalmistuskoori lapsed, kes esitasid Leelo Tungla sõnadele loodud laule. Õhtul korraldatud koosviibimisel saadi kokku eelmiste aastate Eesti luulesõitjadega, mis pakkus võimaluse laiemaks kogemuste ja mõtete vahetuseks. Luulesõidu eesmärk on toetada luule tõlkimist, ja selleks on vaja teineteist tunda. Koos sõitmine on üks parimaid viise võrgustumiseks ja loodame tulevikus näha üha rohkem ja rohkem hästi tõlgitud luulet.

Luulesõitjate kogemustest saab rohkem lugeda aadressilt www.luulesoit.com/blog