Kuopio Linnateatri külalisetendused Eesti Draamateatris

22. oktoober 2012

Kuopio Linnateater annab 5. ja 6. novembril kaks külalisetendust Eesti Draamateatri väikses saalis. Eesti noore näitekirjaniku Martin Alguse näidendi “Koobas” on lavastanud Eesti Draamateatri lavastaja Ingomar Vihmar. Näidendi maailmaesietendus toimus Kuopios 2. novembril 2011. Eesti Draamateatris on etendus soome keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Rahvusvahelise koostööna sündinud etenduse “Koobas” kunstnikuks on eestlanna Liina Unt ning lavastuse trupis mängivad Soome näitlejad Ritva Grönberg, Sari Harju, Pekka Kekäläinen, Tapani Korhonen, Antti Launonen, Vesa Repo ja Ari-Kyösti Seppo.

Lavaloo keskseteks tegelasteks on narkokaubandusega rikastunud venelane Batja, tema kaaslane Sava, prostituut Margarita ning lugu jutustav nimetu Mees. Mees on kuritegelikku maailma sattunud endine meditsiiniüliõpilane, kelle Batja saadab Ameerikasse üliolulist ülesannet täide viima. Selle ebaõnnestumisel on aga saatuslikud tagajärjed ja sündmused arenevad vältimatu lõpu poole. Karmilt realistlik näidend on samal ajal ka sügavalt poeetiline. Maailma, milles “Koopa” tegevus kulgeb, kuvab motona peategelase Batja otsingukirjeldus: “Roiskuvad kehad tammuvad plinkivas neoontundras, lootes, et tulede kustudes täituvad nende pead igavese valgusega”.

Kuopio Linnateatri külalisetendused toimuvad  5. ja 6. novembril 2012 algusega kell 19.00 Eesti Draamateatri väikses saalis. Etendus on soome keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Etendus kestab 2 tundi ja on ühe vaheajaga.
Pileti hind on 18 €, soodushind 12,80 €.
Kehtivad tavapärased soodustused.

Lisainfot Eesti Draamateatri leheküljelt: http://www.draamateater.ee/loukussa-koobas

Kuopio Linnateater on suuruselt kaheksas kutseline Soome teater, Ida-Soome suurim etendusasutus. Teater toob hooaja jooksul välja 8-10 uut lavastust, etendusi antakse kokku ligi 300  pea 65 000 vaatajale. 
Suure osa teatri repertuaarist moodustab omamaine dramaturgia; uute näidendite saamiseks kasutab Kuopio teater resideeriva dramaturgi programmi. Teatrit tuntakse uue Soome muusikateatri viljelejana, eraldi tähelepanu pööratakse publiku järelkasvule, lastelavastusse kaasatakse sageli ka kohalikke kooliõpilasi.
Kuopio Linnateater on teinud rahvusvahelist koostööd mitmete riikide teatritegijatega, üks külalistega seotud projekte on ka Ingomar Vihmari lavastus “Loukussa” (eesti keeles “Koobas”).