Kultuurikatlas seminaril räägitakse protsendikunstist

18. september 2015

24. septembril toimub arhitektuuribiennaali raames seminar, mis lahkab protsendikunsti. Inspiratsioonilõunal „Protsendikunst – kellele ja milleks?“ tuleb jutuks, kuidas seda põhimõtet ehitushangete puhul seni on kasutatud ja kuidas seda tulevikus teha võiks. Kogemusi jagavad asjatundjad Eestist ja Põhjamaadest.

TAB1 inspiration lunch-001

Päeva lõpuks loodame saada vastused küsimustele, miks Soomes algatati projekt „Protsent kunstile“? Kuidas on Helsingi kunstimuuseum seotud avaliku ruumi kunstiga? Millist tööd teeb kunsti ja arhitektuuri vahendav firma? Millise kogemuse on protsendikunsti hankes osalemisest saanud kunstnik ja arhitekt? Kuidas Rootsi Avaliku Ruumi Kunsti Agentuur on protsendikunsti põhimõtet juba aastakümneid ellu viinud ning millised on selle valdkonna uuemad tuuled? Milline on hetkeolukord Eestis?

Seminar annab võimaluse võrrelda Eesti kogemust teiste riikidega. Näiteks Rootsi Avaliku Ruumi Kunsti Agentuuril on vanust juba 75 aastat. Seminari üks esinejatest, agentuuri juht Magdalena Malm leiab, et läbi agentuuri unikaalse positsiooni kunsti ja ühiskonna vahel, aitavad nad kunstnikul jõuda uute töömeetoditeni, nende loomingul aga jõuda väljapoole kunstimaailma. “Me anname kunstile võimaluse üllatada ja provotseerida uusi mõtteid meie igapäevases keskkonnas – seal, kus inimesed liiguvad. Meie arvates see on see väga inspireeriv!”

Seminarile ja aktiivselt kaasa mõtlema on oodatud kunstnikud, disainerid, arhitektid, tudengid, ehitajad, tellijad ja kõik teised huvilised.

Seminari moderaator on kultuuriministeeriumi disaini- ja arhitektuurinõunik Veronika Valk.

Inspiratsioonilõunad on seminarid, millel osalejad saavad kerge lõunasöögi järel kuulata inspireerivaid ettekandeid ning võtta osa ühisest vestlusringist. Seekord siis protsendikunsti teemal.

TABi inspiratsioonilõuna: protsendikunst – kellele ja milleks?

Tallinn 24.09.2015
kl 11.30–16.30 
Kultuurikatel, Põhja pst 27a

Inglise keeles. Osalustasu 5 eur (sisaldab lõuna).

Lisainfo:

Ole kaval – vali lõuna koos inspiratsiooniga!

Seminari peakorraldaja: Soome Instituut

Kaaskorraldajad: Eesti Arhitektuurikeskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Kultuuriministeerium

Lisainfo:
Ingrid Orman
Soome Instituut
ingrid.orman@finst.ee
+372 5770 4937