Kirjanik Salla Simukka veebiturnee Eesti koolides

5. november 2015

9. ja 10. novembril toimuvad esmakordselt soome kirjaniku virtuaalkohtumised Eesti koolide õpilastega. Soome Instituudi pilootprojekti käigus külastab populaarne noorsooautor Salla Simukka koole Viljandis, Pärnus, Jõgeval ja Tartus.

Virtuaalkülaskäiguks valiti just need neli Eesti kooli tänu sealsete soome keele õpilaste heale keeleoskusele. Samuti sobib Salla Simukka looming hästi just sellele vanuserühmale – põhikoolide lõpuklasside ja gümnaasiumi õpilastele.

“Meie jaoks on tegemist uue põneva projektiga,” ütles Soome Instituudi keeleprogrammi juht Juhani Koivuviita. “Saame tänapäevaste vahenditega soome kultuuri Eesti noortele lähemale tuua.”

Soomes on õpilaste virtuaalsed kohtumised erinevate ametite esindajatega üsna levinud. Ka Tartus töötav Juhani Koivuviita on kõrvaltööna juba aastaid samamoodi, virtuaalselt õpetanud emakeelt välismaal elavatele soome lastele. Aga ka Soome enda koolides antakse kaugõppes läbi arvuti päris palju keeletunde, eriti on see levinud saarestikus ja Lapimaal, kus on vähe õpetajaid ja vahemaad pikad.

Salla Simukka

Salla Simukka

Salla Simukka kommentaar: “Minu meelest on suurepärane, et lisaks näost näkku kohtumistele on võimalus külastada õpilasi ka virtuaalselt,” kirjeldas Salla oma kogemust. “Eriti palju laiendab see ääremaakoolide ning keskustest kaugemal elavate kirjanike võimalusi.” (Salla Simukka (soomekeelsest) blogipostitusest)

Kuidas see käib? Oma kodus arvuti taga istuva kirjaniku ja kooliõpilaste kohtumise teeb võimalikuks veebipõhiste koosolekute tarkvara Adobe Connect. Lisaks kirjanikuga ekraani vahendusel silmsidemes olevale klassile võimaldab programm liita kohtumisega veel piiramatul hulgal kooliklasse. Kõik, mis selleks vaja, on hea netiühendus. Ka seekord võtavad lisaks nimetatud neljale koolile virtuaalkülastusest osa Tallinna Ülikooli soome keele üliõpilased, kellele see on hea võimalus keelt praktiseerida ning erinevate õppemeetoditega tutvust teha.

Salla Simukka Eesti koolides:

Esmaspäev 9. nov
kl 11.15-12.15 Pärnu Ülejõe Põhikool, õp Mare Soomere
kl 13-14 Tartu Mart Reiniku Kool, õp Tiiu Kruus

Teisipäev 10. nov
kl 9-10 Jõgeva Põhikool, õp Margit Alliksaar
kl 11.10-11.55 Viljandi Kesklinna Kool, õp Kirsti Käiväräinen

 

Korraldaja: Soome Instituut koostöös Soome Lugemiskeskusega (Lukukeskus).

 

Kontakt:
Juhani Koivuviita
+372 57 57 0188
juhani.koivuviita@finst.ee