Kirjanduslikul kolmapäeval kõlab eesti ja soome luule

7. november 2012

Luule ületab piirid – soome ja eesti luulet Tallinnas 21.11.2012.

Soome-Eesti luulesündmus Poetry Jam toimub taas Tallinnas. Kolmapäeval 21. novembril algusega kell 18.00 toimuv luuleõhtu on osa Eesti Kirjanike Liidu poolt korraldatavast igakuisest üritusest Kirjanduslik kolmapäev. Oma luuletusi loevad soome luuletajad Marianna Kurtto, Esa Mäkijärvi ja Aki Salmela ning eesti luuletajad Eda Ahi, Kätlin Kaldmaa ja Kaur Riismaa. Luuletajaid esitleb Jürgen Rooste.

Aasta viimane Poerty Jam Tallinn on ühtlasi aasta üks olulisematest luuleettekande õhtutest. Üritus korraldatakse Eesti Kirjanike Liidu tuntud musta laega saalis, mis asub aadressil Harju 1.

Poerty Jami korraldab Helsinki Poerty Connection koostöös Soone Instituudi, Soome kirjanduse teabekeskuse ja Eesti Kirjanike Liiduga.

Aki Salmela Foto: Pertti Nisonen

 

 

Aki Salmela (s.1976) on soome luuletaja ja tõlkija. 2004. aastal ilmunud esimene luulekogumik Sanomattomia lehtiä (Tammi) pälvis Kalevi Jänti nimelise preemia. Aastal 2008 välja antud Tyhjyyden ympärillä (Tammi) pälvis Tanssiva karhu auhinna. Salmela on tõlkinud Paul Celani, Charles Simici ja Gertude Steini luuletusi.

Kaur Riismaa Foto: EPL

 

Kaur Riismaa (s. 1986) on eesti luuletaja, näitleja ja näitekirjanik. Tema kaks kogumikku Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd (Jumalikud Ilmutused) ja Rebase matmine (Näo Kirik) on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks.

 

Kätlin Kaldmaa Foto: Tiit Blaat/EE

 

 

Kätlin Kaldmaa (s. 1970) on eesti luuletaja, kirjanduskriitik ja tõlkija. Ta on kirjandusväljaande Lugu peatoimetaja. Kaldmaa kõige uuem luulekogu kannab nime Armastuse tähestik (NyNorden).

 

Esa Mäkijärvi

 

 

Esa Mäkijärvi (s. 1984) on soome luuletaja ja kriitik. Ta on avaldanud kolm luulekogu, Yökiipijä (Ntamo), Kolibrilla pesänsä mustien liljojen sydämessä (Ntamo) ja Kaukainen maa (Teos).

Marianna Kurtto

 

 

 

Marianna Kurtto (s. 1980) on soome luuletaja. Tema esikkogu Eksyneitten valtakunta pälvis aastal 2006 Kalevi Jänti nimelise preemia. Lisaks on Kurtto kirjutanud raamatud Maisemasta läpi (WSOY) ja Auringon koko voimalla (WSOY).

 

Eda Ahi Foto: Uku Peterson

 

Eda Ahi (s. 1990) on eesti luuletaja. Käesoleval aastal anti välja noore luuletaja debüütkogu Maskiball (Värske Rõhk).