Tule meiega Ka mina loen! – meeleavaldusele

3. september 2015

Teisipäeval 8. septembril kell 16–16.15 olete oodatud Tartu Raekoja platsi purskkaevu juurde, et üheskoos lugeda! Selleks ei ole vaja teha muud, kui võtta kaasa endale meelepärane teos ja kohale tulla.

Ka mina loen! -meeleavaldusele on teretulnud kõik kirjanduse sõbrad, hoolimata lugemiseelistusest või vanusest. Kaasa võib võtta igasugust lemmikkirjandust – ilukirjandust, luulet, teatmekirjandust, erialakirjandust või koomikseid.

Meeleavaldus pole millegi vastu – see on lugemise poolt! Tahame teha lugemise nähtavaks, rõhutada lugemise olulisust ning innustada inimesi oma lugemisharrastust teistelegi näitama.

Soomes toimuvad Minäkin luen! -meeleavaldused rahvusvahelisel kirjaoskuse päeval 8.9. kell 16–16.15 erinevates kohtades üle Soome. Inimesed kogunevad lugema oma lemmikraamatuid linna- ja külaväljakutele.

8. september on UNESCO ettepanekul alates 1966. aastast rahvusvaheline kirjaoskuse päev (International Literacy Day). Kirjaoskus on inimõigus, mis võimaldab inimesel ennast arendada, koolitada  ja oma vaimseid võimeid kasutada. Lugemisoskus ja kirjaoskus on võti võrdväärsusesse, paremasse tervisesse ja heaollu ning kestva rahu arengu ja demokraatia teostumiseks.

#minakinluen

https://www.facebook.com/events/1042139589130241/

http://www.kirjanvuosi.fi/minakinluen

Photo: Alexandre Dulaunoy  Photo: Pedro Ribeiro Simões