Kirjanik Joel Haahtela kirjandusfestivalil Prima Vista Tartus ja Valgas

25. aprill 2013

Publikul on võimalik tutvuda Joel Haahtela ja tema loominguga reedel, 10. mail kl 18 Kirjanduse Majas Tartus ning 11. mail kl 13.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Kirjanikuga vestleb Heidi Iivari Soome Instituudist.

Joel Haahtela. Foto: Jukka Mykkänen

Joel Haahtela (snd 1972) on erakordne nähtus Soome proosamaastikul. Psühhiaatrist kirjaniku minimalistlikud romaanid koosnevad elegantsetest impressionistlikest piltidest, mis viivad lugeja sageli müsteeriumi juurde. Müsteeriumi või mõistatuse lahendus sõltub tihti sellest, milliseid mälestusi romaani tegelased tahavad või suudavad endale seoses oma minevikuga lubada.

Haahtela on praeguseks avaldanud kaheksa romaani, millest kaks on kandideerinud Finlandia kirjandusauhinnale ning kirjanik on pälvinud ka teisi preemiaid. Eesti keeles on ilmunud Haahtela kaks romaani. „Liblikakoguja“ (Kirjastus Hea Lugu, 2012, tõlkinud Hille Lagerspetz) peategelaseks on mees, kes pärib ootamatult maja täiesti võõralt mehelt. Selgub, et kadunud mees oli kirglik liblikakoguja ja Soomes aastakümneid elanud sakslane nimega Henri Ruzicka. Mõistatusliku olukorra uurimine viib peategelase Saksamaale ja Lõuna-Euroopasse. Ühtlasi läheneb peategelane samm-sammult oma unustatud minevikule. „Elena“ (Kirjastus Hea Lugu, 2013, tõlkinud Hille Lagerspetz) on poeetiline ja liigutav lugu vanast mehest, keda lummab tundmatu naine ning kes naaseb iga päev jällenägemise ootuses ühte ja samasse parki.

Üritust toetab Soome Instituut koostöös Soome Kirjanduse Teabekeskusega.

Lisateave

Heidi Iivari
Soome Instituut
heidi.iivari@gmail.com
tel. 56691400