Ettevõtted toetavad Soome 100 juubeliaasta peasündmust Eestis

30. mai 2017

Enam kui pool Soome 100 kontserdi rahastusest on tulnud erasektorilt. Kontserdi suurtoetajad on Atoy ja Eckerö Line.

Soome Instituut korraldab 10. juunil Vabaduse väljakul Soome 100 kontserdi, kus esinevad nii Soome kui ka Eesti tuntuimad rokk- ja popmuusikud.

Soome kultuuriekspordi puhul on niivõrd suur sponsorlus erasektori poolt pigem erand kui reegel, kuid juubeliaasta on koondanud rekordilise arvu eratoetajaid. Lisaks ettevõtetele Atoy ja Eckerö Line toetavad kontserti ka HKScan, Prisma, Fortum, OP-pank ja Seesam kindlustus, Fazer, advokaadibüroo Sorainen ja Original Sokos Hotel Viru.

“Atoy on 87-aastane Soome perefirma. Soovime tutvustada Soomet Eestis, toetades sel viisil veelgi enam Soome ettevõtete rahvusvahelist arengut ja laienemist,” ütleb Atoy tegevjuht Jussi Huhtanen.

”Soome juubel tänavu ja Eesti sünnipäev järgmisel aastal on meie jaoks tähtsad sündmused;“ rõõmustab Eckerö Line-i müügijuht Peep Siinmaa. „Eckerö Line ühendab Eestit ja Soomet iga päev, seetõttu oli ka sellel ainulaadsel Soome 100 sündmusel kaasa löömine meie jaoks loomulik viis neid kaht tähtpäeva koos tähistada.

Soome Instituudi juhataja Anu Laitila tõdeb, et juubeliaasta on suurepärane lähtekoht suursündmuse korraldamiseks. Koostöö erasektoriga on avanud instituudi jaoks mitmeid uusi võimalusi. Loodetavasti innustab meie näide aktiivsemat avaliku ja erasektori vahelist koostööd ka tulevikus,” lisab Laitila.

Soome 100 suurkontserdil esitavad mõlema maa artistid koos teineteise laule. Lavale astuvad Tõnis Mägi, Villu Tamme, Lenna ja paljud teised Eesti tähed, kellega koos musitseerivad laval Vesa-Matti Loiri, Saara Aalto, Scandinavian Music Group ja paljud teised tuntud Soome tähed.

10. juuni on Tallinnas suur Soome päev. Terve päeva jooksul toimub palju põnevat: Soome ja Eesti riigikantseleid on vastamisi 100 games jalgapallimatši raames, Telliskivi Loomelinnakus toimuval tänavatoidu ja -kunstifestivalil on peateemaks Soome. Kõikidele Soome külalistele on sel nädalavahetusel sõit Tallinna ühistranspordis tasuta!

Lisaks kontserdiprogrammile korraldab Soome Instituut näituse “100 Soome asja”. Näitust eksponeeritakse aasta jooksul viie riigi muuseumides. Ka see projekt on rahastatud 60% ulatuses erinevate Soome sihtasutuste poolt. Tallinnas on võimalik näitust külastada 10. juunist 20. augustini Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones.

www.soome100.ee
www.100objects.fi

Lisainfo:
Anu Laitila

Soome Instituudi juhataja

+372 56 88 6939

anu.laitila@finst.ee