Eestis näeb Soome kaasaegset tsirkust

23. aprill 2015

Esmakordselt annab Eestis etendusi põhjanaabrite kaasaegse tsirkuse rahvusvaheliselt kuulsaim trupp Race Horse Company. Siinne publik näeb 24. ja 25. augustil Tallinnas Nordea Kontserdimajas nende uusimat lavastust “Super Sunday”.

Race Horse Company etendus “Super Sunday” on nagu sõit Ameerika mägedes, kus risk on etenduse orgaaniline osa ning rajal püsimine teisejärguline. Kaasaegne tsirkus on uus kunstivorm, mille etendustel ei näe iialgi dresseeritud loomi, selle asemel kompavad siin oma võimete piire inimesed. Kamp hullujulgeid mehi irvitab surmale näkku, sööstes kõrgemale ja võimsamalt kui kunagi varem. Surmaratas, inimkatapult… Piisab teil närvi, et pakutav vaatemäng üle elada?

Soome “metsikute meeste” tsirkusetrupp on 24.-29. augustil Tallinnas toimuva rahvusvahelise kaasagse tsirkuse ja tänavakunsti festivali “Circus Tree” peaesineja. Festivali peakorraldaja Anu Tähemaa sõnul sobib lavastus kõigile, alates kooliealistest kuni eakateni, pakkudes Eesti publikule seninägemata elamusi. “Eriti soovitan etendust noortele, kellel on kindlasti huvitav vaadata, milleks hästi treenitud inimkeha võimeline on,” ütles Anu Tähemaa.

Race Horse Company on üks põhjamaise tsirkusekunsti suuremaid staare maailmas, tuntud oma musta huumori, omapärase esteetika ja jäärapäisuse poolest. 2008. aastal loodud kompanii kuulsus on aasta-aastalt tõusnud ning meeste tihe esinemisgraafik on viinud neid Euroopasse, Põhja-Ameerikasse, Venemaale ja Austraaliasse. www.racehorsecompany.fi

Kaasaegne tsirkus on erinevaid kunstiliike ühendav etenduskunst, millel on ühiseid jooni nii tantsu, akrobaatika, teatri kui ka muusikaga. Soome kaasaegne tsirkus on teinud viimastel aastatel läbi kiire arengu ning toonud soomlastele palju rahvusvahelist tuntust.

Etenduse treiler:

image001

 

 

 

 

 

 

 

Race Horse Company: SUPER SUNDAY

24.8 ja 25.8 kl 19
Nordea Kontserdimaja, Tallinn

 

Etenduse kestus 80 minutit. Vaheaeg 30 minutit.

Soovitatav alates 7 eluaastast.

NB! Lavastuse käigus kasutatakse tugevaid valgusefekte.

Piletid müügil Piletilevis

 

Artistid: Petri Tuominen, Rauli Kosonen, Kalle Lehto, Odilon Pindat, Mikko Karhu ja Mikko Rinnevuori

Valgus: Jere Mönkkönen ja Klasu Eklund
Helikujundus: Sami Tammela
Produtsent: Sari Lakso

Peakorraldaja: AD Productions
Kaaskorraldajad: Soome Instituut, Tsirkusestuudio Folie, Kadrioru Park
Toetavad: Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium, Eesti Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Prantsuse Instituut, Soome Kultuurifond

 

 

Kontakt:

Eva Toome
kommunikatsioonijuht
eva.toome@finst.ee