Aleksis Kivi päev Tapa Gümnaasiumis

1. oktoober 2015

Iga aasta 10. oktoobril, Soome rahvuskirjaniku Aleksis Kivi sünnipäeval, tähistatakse soome kirjanduse päeva. Soomes on see lipupäev, Eestis aga on soome keele õpetajad ja õpilased tähistanud seda teemapäevana mõnes Eestimaa koolidest. Tänavu toimub Aleksis Kivi päev 9. oktoobril Tapa Gümnaasiumis.

Tapa Gümnaasiumisse koguneb soome kirjanduse päeva tähistama umbes 50 õpilast erinevalt poolt Eestist. Osalejaid tervitavad Soome Instituudi ja Soome Suursaatkonna esindajad, Tapa kooli õpilased annavad lühikontserdi.

Aleksis Kivi päeval saab teha muudki põnevat: ühtekokku toimub õpilastele neli töötuba, mille teemadeks on tänavu muusika, majandus, kirjandus ja käsitöö. Iga osaleja läheb koju magusa naeratusega, selle tagab Fazer Eesti kommikingitus.

S0442071

GALERII: Aleksis Kivi päev Tapa Gümnaasiumis

Soome keele õpetajate algatusel on soome keele teemapäeva keskkooliõpilastele ja nende õpetajatele korraldatud juba alates 2001. aastast. Külaskäigud koolidesse on toimunud mõnel oktoobrikuu päeval kirjanik Aleksis Kivi sünnipäeva, 10. oktoobri paiku. Päeva kava planeerib võõrustav kool ning töötubades tehakse ja õpitakse koos midagi soomepärast ja Aleksis Kiviga seotut.

Soome Instituut on üritust toetanud ja vajadusel aidanud ettevalmistustöödel. Lisaks Agricola olümpiaadile on Aleksis Kivi päev soome keele õppijate jaoks üks aasta tähtsamaid haripunkte.

Kava
Aleksis Kivi pilt ja looming Vikipeedias

 

Lisainfo:

Juhani Koivuviita
Soome Instituut
+372 7427 096
+372 57570188
juhani.koivuviita@finst.ee