Aasta soome keele õpetaja on Karola Velberg

30. märts 2017

Aasta soome keele õpetaja 2016 kuulutati välja soome keele õpetajate kevadseminari pidulikul vastuvõtul.

Sellel aastal korraldas Soome Instituut seminari Helsingis ning traditsiooniline Soome Suursaatkonna vastuvõtt toimus laeval. Aasta soome keele õpetaja tiitli andsid üle Soome Suursaatkonna pressinõunik Hannele Valkeeniemi, Soome Instituudi juhataja Anu Laitila ja Soome-Eesti Kaubanduskoja juhataja Ave-Mai Aedna.

Karola Velberg on 2003. aastal lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli soome keele ja kirjanduse erialal. Karola on tegutsenud soome keele õpetajana erinevates firmades ja koolides juba 15 aastat. Lisaks väga heale pedagoogitööle on Karola viimase kahe aasta jooksul jaganud oma teadmisi ja kogemusi nii soome keele õpetajate koolitustel, kui ka veebipõhiste materjalide ja lauamängude töötubades. Karola on aktiivne ESKÕS juhatuse liige ja EVÕLi juhatuse liige. Tema keeletunnid on vaheldusrikkad ja mängulised, millest ei puudu ka huumor.

Samal vastuvõtul anti üle ka Soome-Eesti Kaubanduskoja õpetajate täiendusõppe stipendium. Lisaks Aasta soome keele õpetajale pälvis stipendiumi ka Kaja Vodi, kes õpib Tartu Ülikoolis soome keelt ja kultuuri ning õpetab soome keelt Võrumaa Kutsehariduskeskuses ja Reederi Keeltekoolis.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome Suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.

Maria Torm
Soome Instituudi programmijuht
+372 56205556

maria.torm@finst.ee

Vasakult: Anu Laitila, Hannele Valkeeniemi, Karola Velberg, Kaja Vodi, Ave-Mai Aedna