Aasta soome keele õpetaja on selgunud

15. märts 2014

Palju õnne – 2013. aasta soome keele õpetaja on selgunud! Tänavune tiitlisaaja on kogenud õpetaja Heli Ojat Tallinna Ühisgümnaasiumist.

Vasakult suursaadik Aleksi Härkönen, õpetaja Heli Ojat ja instituudi juhataja Riitta Heinämaa.

Vasakult Soome suursaadik Aleksi Härkönen, õpetaja Heli Ojat ja instituudi juhataja Riitta Heinämaa

Traditsiooniliselt selgub tiitlisaaja soome keele õpetajatele korraldatud vastuvõtul Soome suursaatkonnas.

Soome Instituudi programmijuhi Juhani Koivuviita sõnul sai žürii jaoks otsustavaks Heli Ojati mitmekülgsus ja aktiivsus õpetajana. Tallinna Ühisgümnaasiumis õpetatakse soome keelt gümnaasiumis C-võõrkeelena. Õpetaja Heli Ojat on kutsunud õpilastega kohtuma mainekaid esinejaid erinevatelt elualadelt. Lisaks keelereeglitele räägitakse tema tundides palju ka soome kultuurist, ajaloost ja loodusest ning vaadatakse temaatilisi filme. Eriti lõbusad on õpilaste meelest olnud need korrad, kui üheskoos soome laule lauldakse.

Õpetaja Heli Ojati oskus keeletunde huvitavaks teha paistab ka õpitulemustes: tema õpilased on olnud viimastel aastatel soome keele olümpiaadidel väga edukad.

Heli Ojat on teinud Soome ning Eesti vahelise keele- ja kultuurialase koostöö edendamisel edukat tööd juba aastaid, seetõttu valis žürii tänavu just tema 2013. aasta soome keele õpetajaks Eestis.

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat aastal 1997, tänavune üritus oli juba seitsmeteistkümnes. Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome Suursaatkonna ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsiga.